Palkitut harrastajat 1991-

Seuran yleiskokouksen valitsemat kunniapuheenjohtajat ja -jäsenet

 

Kunniapuheenjohtajat:

Tero Halén (2007)

Dennis Vainio (2007)

Marcos Kuusjärvi (2001)

 

Kunniajäsenet:

Helena Iivanainen (2018)

Anita Halén (2014)

Kari Sirviö (2014)

Ari Hagman (2007)

Simo Jokinen (2001)

Suomen Taekwondoliiton ansiomerkit

 

Kultainen ansiomerkki:

Marcos Kuusjärvi (2009)

 

Hopeinen ansiomerkki:

Ville Montonen (26.10.2019)

Anita Halén (8.10.2016)

Tatu Iivanainen (30.11.2013)

Tero Halén (27.8.2011)

Simo Jokinen (27.8.2011)

Kari Sirviö (27.8.2011)

Dennis Vainio (27.8.2011)

 

Pronssinen ansiomerkki:

Helena Iivanainen (8.10.2016)

Ville Montonen (8.10.2016)

Juha Vehmas (8.10.2016)

Anita Halén (27.8.2011)

Lauri Vainio (27.8.2011)

Ilkka Vikström (27.8.2011)

WTF:n (World Taekwondo Federation) kunniakirjat

 

WTF Appreciation:

Marcos Kuusjärvi (2009)

 

WTF Citation:

Tatu Iivanainen (2009)

Kari Sirviö (2009)

Seuran 25-vuotisjuhlassa 8.10.2016 palkitut

 

Seuran kunniakirja:

Jeppe Aukio

Jessica Iivarinen

Christian Kamphuis

Laura Tuominen

Jukka Tuominen

 

Seuran 20-vuotisjuhlassa 27.8.2011 palkitut

 

Seuran muistolaatta ja kunniakirja:

Ville Montonen

 

Seuran kunniakirja:

Tero Alén

Tiina Eskuri

Ari Hagman

Helena Iivanainen

Teo Parjanen

Harri Punakivi

Juha Vehmas

Hannu Vikström

Vuoden harrastajat

 

2019: Eero Liespuu

2018: Iida ja Raine Lappalainen

2017: Jeppe Aukio

2016: Päivi Kyngäs

2015: Lahtisen perhe (Mika, Katja, Lassi ja Leevi)

2014: Robert Kamphuis

2013: Juha Vehmas

2012: Jessica Iivarinen

2011: Ratisen perhe (Juha, Sari, Iina, Joonas ja Luukas)

2010: Juha Neuvonen

2009: Ville Montonen ja Teo Parjanen

2008: Petri Saarentaus

2007: Kari Sirviö

2006: Anna ja Joel Lindfors

2005: Jani Seppälä

2004: Helena Iivanainen

2003: Tomi Syväsalmi

2002: Titta Shemeikka

2001: Tatu Iivanainen ja Hannu Vikström

2000: Maija Sarvi ja Jari Syväsalmi

1999: Harri Punakivi

1998: Anita Halén

1997: Lauri Vainio

1996: Joni Aaltonen

1995: Ilkka Vikström

1994: Dennis Vainio

1993: Antti Tarvainen

1992: Simo Jokinen

1991: Tero Halén

Muut palkitut

 

2019

Vuoden valmentaja: Raine Lappalainen

Vuoden seuratoimija: Riikka Itäranta

Vuoden apuvalmentaja: Heidi Natunen

Vuoden kilpailija: Tuomas Tidenberg

Vuoden harrastaja: Eero Liespuu

Kunniamaininta pitkästä toiminnasta seuran hyväksi: Juha Vehmas

 

2018

Vuoden poomseharastaja: Henna Honkala

Vuoden ottelija: Peeter Annus

Vuoden ahkera harrastaja: Ville Hutri

 

2017

Vuoden juniori: Heidi Natunen

Vuoden Sabumnim: Dennis Vainio

Vuoden valmentaja: Helena Iivanainen

 

2016

Vuoden nuorisoharrastaja: Pihla Ovaska

Vuoden apuohjaaja: Sanna Ovaska

 

2015

Kilpailumenestyksestä: Jeppe Aukio

Kilpailumenestyksestä: Christian Kamphuis

Vuoden nuorisoharrastaja: Tapio Leiritie

Vuoden seuratoimija: Minna Saario

 

2014

Vuoden valmentaja: Anita Halén

Vuoden otteluvalmentaja: Ville Montonen

Vuoden ottelukilpailija: Christian Kamphuis

Vuoden juniorikilpailija: Jessica Iivarinen

Vuoden juniori: Aku Tuomainen

 

2013

Vuoden apuvalmentajat: Johanna Koppinen ja Minna Saario

Vuoden poomseharrastaja: Heli Jalava

Vuoden kilpailija: Christian Kamphuis

 

2012

Vuoden valmentaja: Helena Iivanainen

Vuoden poomseharrastaja: Sari Ratinen

Vuoden ottelija: Suvi Ropponen

 

2010

Vuoden juniori: Lenni Rikalainen

 

2009

Vuoden juniori: Otso Nuolioja

 

2008

Vuoden juniori: Suvi Ropponen ja Rosa Valkila

 

2006

Vuoden juniori: Suvi Ropponen

Vuoden ottelija: Tiina Eskuri

 

2005

Vuoden juniori: Enni Paalanen

Vuoden yllätysottelija: Hannu Vikström

Vuoden ottelija (stipendi): Tiina Eskuri

 

2003

Vuoden juniori: Juho Harjunen

Vuoden ottelukilpailija: Tiina Eskuri

Vuoden poomsekilpailija: Tatu Iivanainen

 

2002

Vuoden ottelija: Laura Pääkkönen

Vuoden juniori: Mia Alm

Vuoden seniori: Ari Hulkkonen

 

2001

Vuoden kilpailija: Jukka Tuominen

Vuoden juniori: Joel, Taneli ja Totti Mansokoski

 

2000

Vuoden juniori: Jukka Leppänen

Vuoden kilpailija: Eskurin perhe (Toni, Tommi, Tiina ja Timo)

 

1999

Vuoden kilpailija:  Toni Eskuri

 

1997

Vuoden kilpailija: Toni Eskuri

 

1996

Vuoden mieskilpailija: Ville Montonen

Vuoden naiskilpailija: Pia Sahramo

Vuoden juniori: Eemeli Virkkunen

 

1993

Vuoden urheilija: Juha-Matti Ketonen